Home KRYESORE Lexoni këtë e, do të bindeni se Rita Ora jo vetëm flet...

Lexoni këtë e, do të bindeni se Rita Ora jo vetëm flet shqip por…

Këngëtarja kosovare Rita Ora, me famën dhe modestinë e saj ka bërë që çdo shqiptar të ndihet krenar.

Shpesh është aluduar se këngëtarja nuk di të flas shqip, por pas këtij postimi dhe mbishkrimi që ka bërë këngëtari shumë i dashur Sidrit Bejleri në rrjetet sociale, do të bindeni, që Rita Ora jo vetëm që flet shqip, por me fanatizëm ka ruajtur dhe trashëguar gjuhën dhe traditat shqipëtare.

Në postimin e tij Sidrit Bejleri ndër të tjera shkruan: ” E pyeta, sa është ora? Ma ktheu: “Sa asht sahati?” Shumë e thjeshtë dhe shumë njerzore”./360grade.al/

Screenshot_1_copy.jpg

Share: