Home KRYESORE Hileqaret,Te Sinqertet dhe Te Merziturit…nje histori e ngaterruar keq ne PD

Hileqaret,Te Sinqertet dhe Te Merziturit…nje histori e ngaterruar keq ne PD

Nga Kreshnik Collaku

#Hileqaret e qete.
E dinin cdo ndodhte. E kishin pritur prej kohe. Kishin mare masat. Financa media portale. Priten me durim diten. Tani jane ne aksion. Te qete te qarte. Kane nje projekt te mirepercaktuar. Heqin nje nga nje guret.
Duan shembje..,po ndertojne nje shtepi te re.

#TeSinqertet e revoltuar.
Nuk e prisnin,nuk e menduan,nuk e kuptojne. Sillen si te coroditur. Instikti vetmbrojtjes i ben agresive. Kafshojne dhe doren qe iu zgjatet per ti mbajtur. Mendojne pak,ndjejne shume. Jane alibia perfekte per Hileqaret. Perqafojne aq fort sa mund te marrin frymen. Qellojne me gure kedo,ndonjehere dhe dritaret e shtepise.

#TeMerziturit e heshtur.
Shtrengojne buzet. Kuptojne cndodhi. I druhen asaj cka vjen pas.
Jane peng mes Hileqareve dhe te Sinqerteve.
Heshtin dhe pse jane shumica.
Duan ndryshim jo shembje.
Ruajne guret te forcojne themelet.
Durojne me shprese.
Godasin me shuplake, jo me thike pas shpine.

Share: