Home KRYESORE Kabineti i ri, Rama zhvillon mbledhjen e parë të Qeverisë në Vlorë

Kabineti i ri, Rama zhvillon mbledhjen e parë të Qeverisë në Vlorë

Një ditë pasi zyrtarizoi emrat e rinj të qeverisë, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot takimin e parë me kabinetin ministror.

Mësohet se mbledhja do të mbahet sot pasdite në qytetin bregdetar të Vlorës. 13 ministrat e rinj dhe zv. Kryeministrja për herë të parë sot do të marrin direktivat për 4 vjeçarin e ardhshëm qeverises.

Share: