Home KRYESORE Afera CEZ-DIA, Prokuroria kërkon 15 vjet burg për Kastriot Ismailaj

Afera CEZ-DIA, Prokuroria kërkon 15 vjet burg për Kastriot Ismailaj

15 vite burg ka kërkuar Prokuroria e Tiranës për Kastriot Ismailajn, personazhi kryesor në aferën CEZ-DIA.

Ismailaj akuzohet për mashtrim me pasoja të rënda dhe pastrim të produkteve të veprës penale.  Vetë Kastriot Ismailaj sot nuk ka qenë i pranishëm gjatë seancës. Prokuroria e akuzon atë edhe për ‘pastrim parash’.

Share: