Home KRYESORE Bashkëshorti dhunon gruan dhe e kërcënon me djalin, ja rrëfimi i gruas!

Bashkëshorti dhunon gruan dhe e kërcënon me djalin, ja rrëfimi i gruas!

Një histori tronditëse është rrëfyer nga një nënë e re, e cila është pre e dhunës sistematike nga bashkëshorti i saj. Ja historia e gruas e rrëfyer për “ShkodraNews”.

“Sapo mbusha 20 vjece u fejova … brenda 1 viti mbeta shtatzene, e bera djale. Ditet e shtatzanise sime kane qen te tmerrshme, pasi fillova te njihja burrin tim qe lozte bixhoz e pinte. Dhe pune jo e jo … Isha ne pune, punoja si gjithe te tjeret edhe pse shtatzane fillonte e me rrihte pa arsye… Dilte me shoqeri perdite .Une, pune, shpi…

Derisa nje dite erdhi mamaja ime t’me ndimonte, pasi familja ime me blen dhe shtepi vetem qe te jetoja e lumtur … Mirepo ai vazhdonte prap e prap. Pi, loz e dhune ne shtepi. Mendova se me ardhjen e djalin do ndryshonte, por jo.

Linda…Djali u be 1 vjec e fillonte duke i bertit pusho, pse qa cfare ke, na cmende e shume e shume…Tashmi s’di c’te bej, jeta ime ka marre fund cdo dit e me shume merzitem. Madje dua te vras dhe veten po me dhimbset im bir …Ai me mban gjalle… Madje sa here qe vjen ai nga puna as nuk i afrohet fare.

I shmanget largohet e shume e shume…Mje dite e kapa duke fol me nje femer tjt … Prap dhunoi e m’tha ik po te duash shtepia dhe djali jane te miat…E si mund te jete e tij kur shtepine ma ka dhuruar familja ime? Jam munduar te ndahem ,por me kot ai me kercenon me djalin …Une pa te s’kam jete. Anonim t’lutem”, shkruan ajo./360grade.al

Share: