Home KRYESORE Berisha: “Mesazh për Edvinin dhe Fatziun!”

Berisha: “Mesazh për Edvinin dhe Fatziun!”

Ish kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një statusi në facebook ka bërë akuza të forta për kryeministrin Rama, ministrin Xhafaj dhe ish-ministrin ndaj te cileve Sali Berisha për lidhjen e tyre me krimin dhe trafikimin e drogës.

“Mesazh per Edvinin dhe Fatmirin/Fatziun!

Edvin! Para se te jesh kryeminister je dhe vellai ne mall dhe ne gen i kumbares se Xibrakes, Olsit.

Fatmir/Fatzi! Para se te jesh minister je vellai ne mall dhe ne gen i Agronit, apo Geronit siç thirret tani.”, shkruan Berisha.

Po ashtu ish kryeministri ka reaguar edhe për akuzat e fundit ndaj tij, ku u tha se Habilajt janë kushërinjtë e tij, Berisha është shprehur se e gjithë bota po vëzhgon qeverinë dhe ata kanë dal “çullak”.

“Ju e dini se dosjet tuaja do flasin, prandaj po perdorni si mburoje, me shume si kamikaz, Saje qorrin. Mbare bota po ju sodit me cullak se kurre! Sot, per te kaluar diten shpallini Habilajt kusherinj te Berishes! Eureka!!! Sb”, shkruan Sali Berisha.

Share: