Home QASJE ARTI Danilo Zeka, primabalerini i Greqisë, i ftuari special i Gugës.

Danilo Zeka, primabalerini i Greqisë, i ftuari special i Gugës.

Pas suksesit të padisikutueshëm të eventit kulturor artistik verën që sapo lam pas, të titulluar “Balkan Soul” regjisori e producenti Sokol Guga po punon për realizimin e edicionit të tretë të spektaklit”Krishtlindje në Tiranë”.

Ky edicion vjen me shumë supriza dhe risi nën kujdesin e Gugës dhe ekipit të tij. Herë pas herë Guga zbulon surpizat e spektakleve që ai realizon në profilin e tij në Facebook, ku mbrëmjen e djeshme ka zbulur një ndër të ftuarit special të këtij spektakli dhe i cili do të jetë primabalerini i njohur shqiptar në Greqi,

Danilo Zeka i cili njihet dhe vlerësohet nga mediat Greke dhe publiku i artit atje. Pas shumë negociatave regjisori Guga ka arritur të bind Zekën për të qenë i pranishëm ne spektaklin “Krishtlindje në Tiranë”.

Tashmë jemi në pritje të suprizave të tjera…!/pergatiti era cela

Donaldo Sharka

Share: