Home KRYESORE Doris Pack: Rama po pengon drejtësinë me mbrojtjen që i bën Tahirit

Doris Pack: Rama po pengon drejtësinë me mbrojtjen që i bën Tahirit

Për mbrojtjen që kryeministri Rama i ka bërë Saimir Tahirit dhe akuzave që ka hedhur ndaj prokurorisë, ka reaguar edhe ish- eurodeputetja e njohur gjermane, Doris Pack.

Ajo thotë se Rama po pengon drejtësinë. – “Shqipëria shtet i së drejtës? – Kandidate për në BE? Kryeministri Rama po e pengon drejtësinë dhe sulmon prokurorët për të mbrojtur mikun e tij, Tahiri.”, shkruan Pack.

Share: