Home KRYESORE NATO ka një paralajmërim të ashpër për Trump!

NATO ka një paralajmërim të ashpër për Trump!

NATO paralajmëron për “pasoja shkatërruese” nëse Trump kryen një ndërhyrje ushtarake në Korenë e Veriut, por pranon se “SHBA ka të drejtën të mbrojë veten”

Jens Stoltenberg tha se askush nuk dëshiron ndërhyrje ushtarake në Korenë e Veriut.

Sipas Daily Mail, shefi i NATO-s i kërkoi të gjitha shteteve anëtare të ‘nxiten për një zgjidhje të negociuar’.pra të negociojnë në paqe me njëra- tjetrën.

Ai shtoi se beson se SHBA ka të drejtën të mbrojë veten dhe aleatët e saj./360grade.al/

Share: