Home KRYESORE HAHNIIT I UROJME MIRESEARDHJEN, DITEN E MEDIAS SULMOHEN MEDIAT PROFESIONALE DHE TE...

HAHNIIT I UROJME MIRESEARDHJEN, DITEN E MEDIAS SULMOHEN MEDIAT PROFESIONALE DHE TE VERTETA

Nga Dritan Kaba

Per nder te dites se medias sulmohen faqet e Syri.net, Koha Jone dhe Gazeta Shqiptare.

Si tha Hahn keto rrjetet sociale jane te demshme !!!

Sepse Soros nuk mund t’i bleje.

Keto media po nxjerrin sheshit para qytetareve ate qe mundohen ta kamuflojne televizionet e oligarkeve, platformen e drogezimit te ekonomise dhe politikes shqiptare.

Hahn ne nje gjuhe me Ramen, mediat e verteta jane kazane.

Vlahutin siç duket nuk i ka raportuar per “armaten” e te pafytyreve qe komentojne ne rrjetet sociale me parate e taksapaguesve shqiptare kunder çdo mendimi ndryshe. Kunder çdo kundershtari te Rames. Kunder çdo njeriu qe ka vlera.

Kjo ushtri fantazme eshte ajo qe helmon, jo mediat.

Keta te shqetesuarit nga mediat e pakapura dhe profesionale jane nje çorbe qe nuk ka derr qe e ha.

Eshte e njejta filozofi e perdorur edhe ne SHBA, pikerisht ketyre mediave iu atribua dhe humbja e kastes sorosiane nje vit me pare.

Keta i duan njerezit dele, jo qenie humane qe e bejne vete dallimin.

Sipas Hahn i bie qe ne Shqiperi nuk ka pasur asnjehere droge, qe oncensionet jane shume te efektshme, qe rinia eshte shpreseplote, por jane mediat qe deformojne.

Nje stil, nje gjuhe, nje artikulim.

Share: