Home KRYESORE Vasili: AFP , Rama ose Ali Kimiku-kryeminister i Shqiperise nuk degjon…

Vasili: AFP , Rama ose Ali Kimiku-kryeminister i Shqiperise nuk degjon…

Nga Petrit Vasili

AFP foli, Ali Kimiku-kryeminister i Shqiperise nuk degjon nga veshet.

AFP-Agjensia France Press thote qarte se droga po minon integrimin europian te Shqiperise.

Droga, krimi i organizuar dhe pushteti i kryeministrit jane bere njesh me njeri tjetrin.

Kete e thote e gjithe media me autoritare e botes.

Po kjo qeveri sheh vetem ERTV, njelloj si Iraku i Sadam Huseinit, qe fliste me gjuhen e Ali Kimikut ministrit te propagandes, qe thoshte se Sadami po fitonte luften nderkohe qe ushtaret clirimtare amerikane po e arrestonin.

Ne e kemi Ali Kimikun tone ai eshte kryeministri dhe ERTV.

AFP megjithese ka nje autoritet boteror te jashtezakonshem po rrezikon shume qe Ali Kimiku -kryeminister i kazanit te droges, ta shpalle edhe AFP si media kazani.

Share: