Home KRYESORE Vasili: Kryeministri te pergjigjet per demin e palmave pastaj vettingun!

Vasili: Kryeministri te pergjigjet per demin e palmave pastaj vettingun!

Petrit Vasili, kreytar i grupit parlamentar te LSI sot ne nje status ne Facebook aludon qe demi financiar e palmave eshte direkt i kryeministrit dhe politikisht thote qe nese nuk i cdemton ato, nuk mund te beje Vettingun i cili presupozon funksionimin e drejtesise.

Ja statusi i plote i Vasilit:

Kryeministri nuk e ben dot vetingun palmave te autostrades, sepse eshte vete shkaku!!!

Palmat e autostrades Tirane-Kashar u asgjesuan. Qindra milion leke te vjedhura dhe shperdoruara.

Te gjithe presin qe fajtoret te pergjigjen, sepse kane emer.

Ky kryeministri flet 48 ore ne dite per vetingun. A do ta beje vetingun e palmave? Apo meqenese eshte vete ne krye te ketij turpi nuk e ben dot. Jo jo, nuk e ben dot….

Share: