Home KRYESORE Arta Marku shkarkon prokuroren që kërkoi heqjen e mandatit të Aqif Rakipit

Arta Marku shkarkon prokuroren që kërkoi heqjen e mandatit të Aqif Rakipit

Kryeprokurorja Arta Marku menjehere pas takimit me ministrin Fatmir Xhafaj ka shkarkuar nga detyra drejtoren e Dekriminalizimit në prokurorine e Pergjithshme, Rovena Gashi. Dy dite me pare zonja Gashi kerkoi heqjen e mandatit per dy deputetet Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica.

Ajo ka drejtuar kete sektor qe prej krijimit dhe gjate kesaj periudhe ka proceduar me heqjen e mandateve per disa deputete dhe kryetare bashkie.

Edhe pse u deklarua se Arta Marku nuk do te bente ndryshime pa kaluar java ajo ka nisur levizjet qe ndoshta rastesisht qelluan ne ditet kur dhe kryeministri u kthye pas pushimesh te gjata ne Shqiperi./Opinion.al

Share: