Home KRYESORE “Sa para ka marrë Juncker dhe Mogherini?”

“Sa para ka marrë Juncker dhe Mogherini?”

Gazetari Dritan Kaba ka reaguar ashpër pas deklaratës së Presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker gjatë takimit me Kryeministrin Rama në Bruksel.

“Sa per te qesh keta sorosianet e BE, qenka luftuar droga?! Sa para droge kane marre, Juncker dhe Mogherini?”, shkruan Kaba në Facebook.

Kujtojmë se shefi i KE, foli me nota pozitive për punën e qeverisë Rama, duke thënë se tani është momenti ku mund t’i rekomandojë Këshillit hapjen e negociatave dhe qe Kaba eshte shume afer me LSI.
kaba.png

Share: