Home KRYESORE Aleati i Bashes dyshues per protestat e tij: “Cadres se fameshme” qe...

Aleati i Bashes dyshues per protestat e tij: “Cadres se fameshme” qe perfundoi me nje shterngim duarsh te palara!

Uran Metko njeri prej drejtuesve kryesor te partise se Agron Dukes demostrohet dyshues nga performaces se Lulzim Bashes dhe protestave te iniciuara prej tij. Metko thote se protestat e Bashesh si ajo e “Cadres se fameshme” qe perfundoi me nje shterngim duarsh te palara”!

Ja cafre shkruan ai ne nje status te tij ne facebook:

Duke pare situaten ne te cilen po kalon vendi jam plotesisht dakord per cdo aksion politik te opozites!Nisur nga pervoja e deritanishme e protestave te drejtuara nga Z Basha dhe sidomos “Cadres se fameshme” qe perfundoi me nje shterngim duarsh te palara!I bej thirje kryetarit te Paa Z .Duka si dhe aleateve te tjere opozitare per perpilimin e nje marveshjeje qe te perfaqesoje vullnetin e qytetareve Shqipetare dhe jo lojrat e pista ne kuriz te tyre ne sherbim te interesave klanore qe po mbajne peng vendin”

Share: