Home KRYESORE Berisha: Protesta e opozitës, 500 mijë shqiptarë në shesh, vdiq 25 Qershori…

Berisha: Protesta e opozitës, 500 mijë shqiptarë në shesh, vdiq 25 Qershori…

Deputeti demokrat Sali Berisha ka shpërndarë në faqen e tij në FB foto dhe video nga protesta e sotme e opozitës.

“Mbi 500 mije shqiptare ne shesh, ne protesten me madheshtore ne Tirane! Te gjithe duke protestuar kunder qeverise se krimit, droges dhe korrupsionit! “sb

Kështu shkruan Berisha teksa poston foto të shehsit të mbushur me njerëz.

Berisha u shpreh për mediat, se sot shqiptarët varrosën 25 Qershorin. “Kjo proteste varrosi zgjedhjet e Qershorit”, tha Berisha.

Share: