Home KRYESORE Kryeministri kanadez kopjon kryeministrin tone? Po, por jo me atlete te bardha…

Kryeministri kanadez kopjon kryeministrin tone? Po, por jo me atlete te bardha…

Kryeministri kanadez Justin Trudeau nuk qëndroi as kësaj here larg vëmendjes së mediave.

Në Forumin Botëror Ekonomik në Davos të Zvicrës, çorapet e tij janë bërë objekt diskutimi për faktin se ishin ngjyrë vjollcë dhe me figurat e disa rosave me ngjyrë të verdhë.

Gjatë momentit që po flitej për fuqizimin e rolit të femrave në botë, ai ngriti pantallonat e tij, duke shfaqur në këtë mënyrë çorapet me rosa.

Nuk dihet ende mesazhi që ka dashur të përcjell Trudeau, por disa politikanë kanë refuzuar që të komentojnë mbi shijet e tij të modës, ndërsa disa të tjerë kanë buzëqeshur.

Pritet dhe nje reagim i kryeministrit shqiptar Edi Rama i cili mund te kerkoje edhe te drejten e autorit per thyerjen e tabube ne takimet zyrtare te rendesise se larte boterore…!

Share: