Home KRYESORE Mediat nxjerrin emrin: Ja kush është porositësi i dyshuar i vrasjes së...

Mediat nxjerrin emrin: Ja kush është porositësi i dyshuar i vrasjes së Ivanoviç

Vrasja e Oliver Ivanoviçit mund të jetë porositur nga grupi i Milan Radojcic i cili ka raporte të mira me shtetin e Serbisë. Kështu shkruan portali kosovar, Arbresh.info që ka mësuar detaje nga hetimet për vrasjen e liderit të iniciativës qytetare “Liri, Drejtësi, Demokraci” në Mitrovicë.

Sipas burimeve, vrasësi i Ivanoviç ka qëlluar disa herë mbi të, ndërkohë që makina “Opel” me të cilën u larguan vrasësit ishte parë e parkuar disa herë aty ku parkoheshin edhe veturat e Millan Radojcic dhe të grupit të tij.

Burimet thonë se dy ditë para vrasjes së Ivanoviç, dy persona, identiteti i të cilëve nuk dihet, ishin në zyrën e Milanit, shkruan Arbresh.info.

Share: