Home KRYESORE Vasili per shendetesine, krahason kryeministrin me breshken!

Vasili per shendetesine, krahason kryeministrin me breshken!

Nga Petrit Vasili

Kryeministri di nga shendetesia me pak se breshkat e tij.

Kryeministri qe s’kupton asgje nga shendetesia eshte bere si papagall dhe perserit cfare i thone.

O kryeminister boll u bere gazi i botes,mere vesh nje here e mire:ka vetem nje sistem referimi pacienti ne gjithe globin,pra nuk ka nje elektronik dhe nje pa elektronik sic ta thone ty.
Ky sistem referimi i pacientit eshte ngritur ne nentor 2009 pavaresisht se ty nuk ta thone ngaqe e dine qe nuk mer vesh.

Sistem referimi do te thote qe pacienti ne piken me te afert te mare sa me shpejt ndihmen mjeksore te duhur dhe ky eshte themeli i asaj qe organizata boterore e shendetesise thote per sistemin e referimit te pacientit.

Cdo menyre komunikimi eshte legjitime dhe referimi nepermjet mjeteve digiitale eshte thjesht opsion e jo themeli i sistemit, pasi ka mijra qytetare qe nuk e perdorin dot elektroniken dhe nuk do mbeten pa sherbim sipas teje,apo jo?!

Ishalla kuptove gjë…

Ndaj mos fol më per shendetesine o kryeminister se do jesh me rehat.

Share: