Home KRYESORE Sugjerimet e Shijes: Kurë natyrale për aknet dhe puçrat

Sugjerimet e Shijes: Kurë natyrale për aknet dhe puçrat

Vuani nga aknet, pucrat e fytyres? E dini që ekziston një erëz që mund t’ju ndihmojë në këtë luftë të bezdishme kundër akneve?

Kanella e ëmbël dhe aromatike, vlerat e saj janë të shumta dhe të ndyshme, e thënë shkurt të mrekullueshme. E pa arritshme në aromë, e shkëlqyer në shije dhe e pa tolerueshme në luftën kundër akneve.Maskë kundër puçrrave: miksoni 1 lugë gjelle kanellë pluhur me 3 lugë çaj mjaltë derisa të arrini një masë kremoze, aplikojeni në fytyrë për rreth 1 orë, pastrojeni me ujë të bollshëm dhe të ngrohtë. Është e këshillueshme të përdoret 1 ose 2 herë në javë.

Krem kundër lëkurës së yndyrshme: Miksoni 3 lugë kanellë pluhur, 1 lugë gjelle pluhur xhinxher , 50 ml vaj kokosi derisa përzierja është bërë kremoze. Kremi i perftuar mund të ruhet në një kavanoz ne frigorifer.Përhapeni kremin në fytyrën tuaj dhe lereni ta absorbojë të tërin, trajtimi të përsëritet 2-3 herë në ditë derisa te shihni permiresime te dukshme ne lekuren tuaj.

Perberesit i gjeni tek dyqanet Neranxi.

Share: