Home KRYESORE Vrasja e Ivanoviç, Serbia i kthen përgjigje Kosovës

Vrasja e Ivanoviç, Serbia i kthen përgjigje Kosovës

Ministria e Drejtësisë e Kosovës ka marrë përgjigje në dy kërkesa nga pesë sa u janë dërguar autoriteteve serbe në lidhje me rastin e vrasjes së Oliver Ivanovicit. Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri e ka konfirmuar marrjen e përgjigjeve në kërkesat e dërguara.

“Nga 5 kërkesa që i kemi përcjellë tek autoritetet serbe, nga prokurorët e rastit Ivanoviq deri më tani kemi marrë përgjigje në dy prej tyre dhe kemi ripërsërit kërkesën tonë për tri kërkesat e hershme që të kthejnë përgjigje në lidhje me kërkesat qe ua kemi dërguar”- tha Tahiri për Kallxo.com.

Më 9 shkurt Kallxo.com ka raportuar në lidhje me informatat që Ministria e Drejtësisë u ka dorëzuar autoriteteve të Serbisë, përmes Zyrës së Përfaqësuesit Special të BE-së në Kosovë, për rastin e vrasjes së Oliver Ivanovic. Politikani serb, Oliver Ivanovic u vra më 16 janar para zyrës së partisë së tij në Mitrovicën e Veriut. Autorët e kësaj vrasjeje ende nuk dihen.

Share: