Home KRYESORE Arrestimi i Frrokajt, Basha: Hetimi të mos jetë politik. Të hetohen, Tahiri,...

Arrestimi i Frrokajt, Basha: Hetimi të mos jetë politik. Të hetohen, Tahiri, Dako, Gjiknuri e Ahmetaj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në përfundim të takimit me Deputetët, anëtaër të Komisionit hetimorë “Tahiri”, theksoi se paralelisht me punën e komisionit hetimor, prokuroria duhet të intensifikoi hetimin ndaj ish ministrit të brendshëm dhe grupit të tij kriminal.

“Nuk mund të kesh drejtësi selektive, nëse Tahiri, Dako, Gjiknuri, Ahmetaj, apo Sejdini, dhe një grup zyrtarësh të lartë të korruptuar nuk dalin para drejtësisë. Sot dua t’ju them të gjithë shqiptarëve, që Fran Frrokaj të jetë i pafajshëm. Qëndrimi ynë është i pandryshuar, të gjithë të jenë të barabartë para ligjit:”, tha Basha duke shtuar: “Hetimi të jetë transparent, jo politik dhe i paanshëm”.

Share: