Home KRYESORE Kokaina/ Del urdhër-arresti ndërkombëtar për Arbër Çekajn

Kokaina/ Del urdhër-arresti ndërkombëtar për Arbër Çekajn

Gjykata për Krimet e Rënda ka lëshuar urdhër ndalimi ndërkombëtar për Arbër Çekajn, pronarin e kompanisë së bananeve “Arbri Garden”.

Gjykata pranoi kështu kërkesën e Prokurorisë për Krimet e Rënda, e cila e akuzon Çekajn si të përfshirë në trafik ndërkombëtar të kokainës.

41-vjeçari dyshohet si porositësi kryesor i 613 kilogramëve kokainë të zbuluara më 28 Shkurt në Portin e Durrësit.

Ambasadori amerikan Donald Lu kish permendur Arber Cekaj si “peshku i madh” i krimit ne Shqiperi, deklarate kjo qe eshte debatuar shume ne rrjetet sociale nga ku opinioni mendon se “peshku i madh” eshte ne politike dhe pushtet.

Share: