Home KRYESORE Petrit Vasili: Qindra milionet e droges trondisin kursin e euros, Prokuroria nuk...

Petrit Vasili: Qindra milionet e droges trondisin kursin e euros, Prokuroria nuk i sheh…!

Qindra milionet e droges trondisin kursin e euros ,Prokuroria nuk i sheh….Kjo ishte reforma ne drejtesi???

Prokurori i antimafias Nicola Grattieri deklaron qarte qe Shqiperia eshte vend i perfshire nga droga dhe parate e droges blejne zgjedhjet dhe jane futur ne bisnesin e ndertimit.

Ne Shqiperi eshte tronditur kursi i euros per shkak te qindra milion euro te droges qe futen ne bisnese ndertimi mu ne mes te Tiranes.Fakt shume i qarte dhe shkaterrues per shoqerine ,ekonomine dhe demokracine shqiptare,qe e sheh cdo shqiptar, nga ekonomistet e deri tek qytetari me i thjeshte

Prokuroria “cuditerisht” nuk e sheh,nuk leviz gishtin,ben sikur merret me gjithshka, por jo me kete.

A mos jane futur parate e droges kembekryq edhe ne prokurori dhe ja kane lidhur duart e i kane mbyllur syte.Sepse kullat e parave te droges nuk ka nevoje as ti hetosh pasi shihen edhe dritaret e prokurorise.
Kjo heshtje eshte kriminale sa edhe vete droga.

Share: