Home KRYESORE Tërbohet Mbretëresha Elizabeth, del libri ku flitet për të brendshmet e saj!

Tërbohet Mbretëresha Elizabeth, del libri ku flitet për të brendshmet e saj!

Mbretëresha Elizabeta është zemëruar, pasi ka zbuluar se detajet mbi të brendshmet e saj kishin përfunduar në një libër. Asgjë e rëndësishme, por disa aluzione ishin të mjaftueshme për ta bërë Madhërinë e saj të humbasë durimin.

82 vjeçarja Jane Kenton, pronari historik i markës së të brendshmeve Rigby & Peller, pati guximin për të treguar një anektod në lidhje me gjykimet e udhëheqësve në Buckingham Palace në librin e tij “Stuhia në Kupën D”.

Dhe një stuhi e të vërtetë shpërtheu! Rigby & Peller ka marrë menjëherë revokimin e urdhrit mbretëror, një lloj “licence zyrtare” për furnizuesit e familjes mbretërore, një privilegj që kompania kishte që nga viti 1960.

Një reagim ndoshta i ekzagjeruar, por në përputhje me durimin dhe karakterin e Mbretëreshës Elizabeth (vetëm mendoni se në moshën 91-vjeçare mbretëresha vendosi të marrë pjesë në një paradë, ulur në rreshtin e parë me Anna Wintour).

Megjithatë, Jane Kenton është justifikuar duke thënë se nuk zbuloi asgjë të madhe: sigurisht jo masën e gjoksit të Madhërisë së saj, e as shijen e saj në të brendshmet e femrave.

Një tjetër detaj? Duket se Lady Diana kishte për zakon të kërkonte postera me modele gjysmë të zhveshura, që do t’u jepeshin djemve adoleshentë të atëhershëm Ëilliam dhe Harry. Vërejtje të vërteta ose të rreme, komenti i Buckingham Palace ishte i ashpër./opinion.al

Share: