Home KRYESORE Geraldina, vajza modeste dhe shume e talentuar.

Geraldina, vajza modeste dhe shume e talentuar.

Nga Denisa Gokovi

Geraldina Gryka qe e vogel ka studiuar dhe eshte aktivizuar me balet ku sot numeron nje numer jo te vogel aktivitetesh ndersa eshte shperblyer dhe me cmimet perkatese.

Transparenca dhe objektivi i saj profesional jane pasion i skenes dhe deshire artistike per te permbushur akoma me shume ne te ardhmen e afert.

Ajo ka ndikuar ne disa koncerte dhe ka shkelqyer duke bere krenare shume shqiptare .

Energjia dhe vetëbesimi i saj jane element te forte per te orientuar shume te rinj pas vetes permes suksesit te arritur.

Aktivitetet e saj kane perfshire disa vende te Europes ,vleresuar si nje nder balerinat me te mira te momentit.

Geraldina Gryka vetem 16 vjec ka kontribuar mjaftueshem ne boten e artit duke arritur te permendim influencen e saj artistike dhe duke shpallur konkurence te hapur me moshataret e saj.

Si ne cdo familje shqipetare ka filluar te ndertohet si artiste pak nga pak duke qene e kushtezuar edhe nga mundesite apo pamundesite por guximi dhe zgjuarsia e saj ka diferencuar pikerisht rrugetimin dhe shfaqur rezultatet aktuale.

Geraldina aktivizohet edhe ne muzike gjithashtu,pelqen sportin dhe eshte mjaft energjikesi tip,e dashur dhe e sjellshme ne gjithe pikepamjet e jetes.

Ajo ka nje suport te jashtezakonshem,familjen e saj por dhe miqte afert dhe njerezit e mbeshtesin fort artin e saj.

Geraldina Gryka se shpejti do jete e organizuar ne koncerte te tjera ne Gjermani, France , Itali etj.

Shkelqimi dhe atraktiviteti i saj eshte e lindur per tu bere artiste e madhe e kombit shqipetare.

Ne i urojme suksese.

Share: