Home KRYESORE ‘Hajt se Shihna!’, duket strategjia e Lulzim Bashes

‘Hajt se Shihna!’, duket strategjia e Lulzim Bashes

Nga Genc Mlloja

Shqipetaret dhe Evropa folen sot, sipas kreut te opozites shqiptare. Dje tha se sot ‘kryhet’. Sot tha se neser do te ‘kryhet’. Tani qe ra sipari i shfaqjes, njerezit pyesin te hutuar se cfare do te kryhet dhe kur, se na ke bere kureshtare Z. Kryetar.

Lulzim Basha eshte kryetar i Partise Demokratike, pasues i Sali Berishes, nder krijuesit e kesaj force politike ne fillim te viteve 90, tani deputet, por disa thone se akoma i ka frenat e PD.

Po cfare tu thoshte simpatizanteve te vertete xhepshuar lideri aktual gramafon pas ‘shetitjes’ me shume e qarte se sa me poshte:

“Tani nuk kam kohe per hollesi se me ike avioni per ne Hollande, ku me pret familja, qe i mungoi duke u munduar per demokracine ne kete vend, qe bujarisht me ka bere milioner. Po shtohen ata, se nga vjen kjo para e madhe se di. Edhe nga Rusia? Po c’te keqe ka. Nuk mbajne ere…

Nejse, kurajon lart trima se shihemi perseri kur t’ju them une. Ej, ‘marrshues se lirise’ mos u merzitni ashtu se mire jemi. Ne rruge te drejte. Edhe padrino keshtu mendon, e ai u robtua per kete popull edhe para 1990 dhe le me pas.

Por, rendesi ka te mos bezdisimin shume shefin e madh, qeverine. Kujdes o paqesore demokrate.

Me qetesoi lideri mik socialist, qe tha shpejt fjale te mira per shetitjen. Jemi ne sintoni- ai ne qeveri e une ne opozite ku e shikoj sa rehat eshte sa me shume kohe qe kalon.

Hajt tani, trima, se shihemi, marrsh ne shtepi e behuni gati per finalen…. mos me keqkuptoni te futbollit. Pashai eshte pasha, ashtu do te mbetet edhe per ju nga jugu- komandant, dhe me duket se sot shqiptarët folën dhe foli edhe Evropa me shume per te”.

Share: