Home KRYESORE Ndalet bota te nusja madhështore, Meghan Markle, i mbysh sytë me lot...

Ndalet bota te nusja madhështore, Meghan Markle, i mbysh sytë me lot Princit Harry

Sot po mbahet eventi më i rëndësishëm i vitit, dasma e Princit Harry me Meghan Markle.

Teksa ata kanë bërë betimin para milion njerëzve që po ndjekin ceremoninë në gjithë botën, Meghan Markle u duk madhështore në këtë ceremoni.

Një fustan i bardhë, me dekolte të mbyllur, mëngë të gjata dhe vello të gjatë i dha asaj pamjen e hijshme të Princeshës.Sipas deklaratës fustani i nusërisë është stiluar nga Claire Waight Keller për Givenchy. Me një jakë ovale, dhe një stil të linjës A, nga një lule nga çdo vend i Commonëealth mishërohet në vellon e saj. Tiara e Meghan është e Queen Mary Filigree Bandeau që daton që nga 1932. Ajo ka një karficë të ndashme ne qendër.

Në altar e shoqëroi vjehrri i saj i cili ja dorëzoi atë Princit Harry. Harry u emocionuan, madje mediat raportojnë se atij i kanë dal lotet kur ka parë Meghan./OPINION.AL

Share: