Home KRYESORE “Po u bëjnë presion gjyqtarëve të Tahirit”, reagon Manjani…

“Po u bëjnë presion gjyqtarëve të Tahirit”, reagon Manjani…

Pas deklaratës së ambasadorit Donald Lu, këtë pasdite të së dielës, ku u shpreh se po i bëhet presion gjyqtarëve të çështjes Tahiri të cilët do të vendosin nesër për masën e sigurisë, ka reaguar ish-ministri Ylli Manjani.

Në një postim të bërë në Facebook, Manjani shkruan se: “Dmth qeveria, si e interesuar për këtë çështje, bën presion dhe ofron para si të gjithë “të fortët” e “trafikantët. Ky është kulmi i banditizmit”.

Postimi i plotë:

“Mbi gjykatën bëhet presion dhe ofrohen para”- thotë Ambasadori i SHBA, për gjykimin në Apel të masës së sigurisë së Saimirit.

Dmth qeveria, si e interesuar për këtë çështje, bën presion dhe ofron para si të gjithë “të fortët” e “trafikantët ”!

Ky është kulmi i banditizmit!

gfh

Share: