Home KRYESORE Shikoni momentin kur forcat speciale ruse arrestojnë 8 anëtarë të ISIS të...

Shikoni momentin kur forcat speciale ruse arrestojnë 8 anëtarë të ISIS të cilët po planifikonin sulme për në Botëror

Agjentët rusë kanë arrestuar 8 të dyshuar terroristë të ISIS në një qytet të Kupës Botërore ku Anglia do të luajë me Belgjikën pas disa javësh.

Të dyshuarit dyshoheshin se rekrutonin anëtarë të rinj dhe planifikonin sulme të motivuara ideologjikisht kundër njerëzve të pafajshëm gjatë turneut të shfaqjeve, sipas medias lokale. Pamjet dramatike tregojnë se policia po hynte në një pronë dhe po i mbante në pranga meshkujt brenda dhe jashtë në rrugë. Shtresa e supozuar e Shtetit Islamik u rrëzua në Kaliningrad në rajonin e Kaliningradit, një territor rus midis Polonisë dhe Lituanisë në Detin Baltik. Ndiqni pamjet filmike më poshtë.


360grade.al

Share: