Home KRYESORE Rrëqethëse/ Vogëlushja hidhet në det që t’i shpëtonte zjarrit, përplaset në shkëmbinj…

Rrëqethëse/ Vogëlushja hidhet në det që t’i shpëtonte zjarrit, përplaset në shkëmbinj…

Greqia po përballet me një situat të tmerrshme. Qindra njerëz të humbur, të lënduar dhe 80 viktima, këto janë bilancet e zjarreve që pushtuan Matin në Athinë.

Një dëshmitare në fshatin e Matit, ku ndodhi zjarri masiv ka rrëfyer për median greke “Newssit.gr” një moment rrëqethës që ka parë kur një vogëlushe është hedhur në det për t’iu shpëtuar flakëve, por ishte përplasur me shkëmbinjtë.

“Kur u afrova pashë që vajza kishte vdekur menjëherë. Ajo kishte gjithashtu djegie të shumta në trup.

360grade.al

Share: