Home KRYESORE VIDEO/ Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për anëtarësim në NATO

VIDEO/ Maqedonia merr zyrtarisht ftesën për anëtarësim në NATO

MAQEDONI-NATO ftoi zyrtarisht Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin me Greqinë.

Ceremonia e dorëzimit të ftesës u bë para pak çastesh mes kryeministrit Zoran Zaev dhe sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Stoltenberg gjatë samitit që u zhvillua në Bruksel.


360grade.al

Share: