Home KRYESORE Kokainë tek Toyota Yaris, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Kokainë tek Toyota Yaris, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Policia italiane ka arrestuar një të 23-vjeçar shqiptar pasi u kap me 11 doza kokaine.

Sipas raportimeve të mediave italiane, i riu shqiptar me banim në Asti, u arrestua në Sarcino, në provincën e Bergamos.

Arrestimi i tij u bë të premten gjatë një kontrolli policor në makinën “Toyota Yaris”, me të cilin shqiptari po udhëtonte.

Shqiptari 23-vjeçar u arrestua dhe u transferua në Komandën Provinciale të Karabinierëve për procedura të mëtejshme ligjore./lapsi.al

Share: