Home KRYESORE Rama e quajti “horr”, Berisha nxjerr diplomat e oficerit Nuhu

Rama e quajti “horr”, Berisha nxjerr diplomat e oficerit Nuhu

Ish kryeministri Sali Berisha, me anë të një statusi në facebook, i ka dalë në mbrojtje ofecierit të policisë Emiliano Nuhu, pasi Rama e quajti këtë të fundit “horr”. Berisha ka publikuar çertifikata, diplomat dhe vlerësimet e oficerit, duke e konsideruar atë hero.  Në postimin e tij Berisha ka sulmuar Ramën duke e quajtur Sadist dhe kryepërdhunues.

Postimi i plotë:

“Ja kush eshte Emiliano Nuhu, qe kryeperdhunuesi Edvin Rama e quan horr!

Te dashur miq, oficeri i Emiliano Nuhu, te cilin kryeperdhunuesi Edvin Kristaq Rama e quajti horr, eshte nje nga heronjte e vertet te Policise se Shtetit. Ketu me poshte keni nente diplomat, çertifikatat, vleresimet shqiptare dhe nderkombetare te oficerit Emiliano Nuhu, nje hero i vertet para ligjit dhe ne detyrat e tij, te cilin Edvini e quan horr sepse me deshmine e tij tronditese u faktoi shqiptareve dhe botes se Rexhep Rraja, biri kriminel ne kerkim i pushtetit, eshte nje sadist, perdhunues kurse Edi Rama eshte kryperdhunues i rrethuar nga horra dhe perdhunues ministra, deputete, komisare, prokurore, gazetare, psikologe si Faqezi Droga, Tulant Bega, Geron Velia.. etj etj. sb”

        

20
Share: