Home KRYESORE ‘Kacifas’, reagon Janullatos:

‘Kacifas’, reagon Janullatos:

Kisha ortodokse bën thirrje që Kostandin Kaçifas të varroset sipas traditës fetare, duke kërkuar që të ndalet zhurma e pa përgjegjshme dhe ja Reagimi:

I lutemi të gjitha palëve që trupi i Konstandinos Kacifas të jepet për tu varrosur sipas traditës fetare. Të gjithë shpirtrat le të gjejnë paqen. Zhurma e papërgjegjshme le të ndalet dhe ngjarjet të shqyrtohen në vazhdim me objektivitet dhe respekt të ndërsjellë.

Share: