Home KRYESORE Hekuran Krasniqi kete radhe vjen me ”Mbretereshes”

Hekuran Krasniqi kete radhe vjen me ”Mbretereshes”

Kengetari dhe kompozitori nga Prishtina, Hekuran Krasniqi vijon pa u ndalur ne publikimin e projekteve e bashkepunimeve muzikore. Pas kenges “Nentori i gurit”, me nota te forta patriotike, sot lancoi kengen me te re titulluar ”Mbretereshes”, bashkepunim me Vullnet Zhuniqin, nje serenate ritmike. Per tekstin dhe muziken eshte kujdesur vete Krasniqi. Kjo kenge eshte e shoqeruar dhe ne videoklip ku dy kengetaret shfaqen nje performance te vecante, ne pershtatje te tematikes se kenges.

 

Share: