Home QASJE QE BEN LAJM Mjeku polemist ja kthen urimin ne mallkim kryeministrit!

Mjeku polemist ja kthen urimin ne mallkim kryeministrit!

Nga Petrit Vargu

Ti qe me ke lene nje vit pa pune nepermjet mekanizmave te tua ,i urove sot familjes time vitin e ri.Ti qe i ke humbur te gjithe gjyqet morale,institucionale dje juridike kundra meje gjete moralin te na urosh vitin e ri.

Sot nuk kthehem ne pune jo se gjykatesit dhe nenpunesit e tu kane frike ,por se burokracia e sistemit tend gjyqesor luan me kohen.Mbasi ju kam thyer me turp ke avokati i populiit ,dy here ke urdhri mjekut,tek komisioneri i diskriminimit i emeruar nga partia jote dhe ke gjykatesja e frikesuar e shkalles se pare!

Ne vend te heshtesh si shenje pendimi ,me uron vitin e ri per te treguar sikur sdi gje.Marionetat e tua kerkojne pezullimin dhe jo anullimin e vendimeve ne favorin tim,pasi nuk kane kurajo dhe e dine cfare turpi kane bere!

Kurse ti inocenti kryeminister i uron vitin e ri familjes time!Ti qofsh,po nuk besoj dhe nuk uroj te jesh gjate!Zoti te mallkofte!

Kurse ju miqte e mi qe me keni inkurajuar pa rreshtur ,ju uroj gezuar 2019 dhe ju perqafoj te gjitheve.!

Share: