Home KRYESORE Qytetarët ‘’masakrojnë” Edi Ramën: Erdhe si qengj dhe po ikën si dhelpër!

Qytetarët ‘’masakrojnë” Edi Ramën: Erdhe si qengj dhe po ikën si dhelpër!

Mirëmëngjesi i kryeministrit Edi Rama lidhej sot me një artikull në mediat e huaja, ku Shqipëria përfshihej mes 15 vendeve që duheshin vizituar në vitin që po vjen, 2019-të. Me këtë shkrim Rama uronte dhe një ditë të mbarë për të gjithë shqiptarët.

 “MIRËMËNGJES dhe me këtë tjetër vlerësim prestigjioz për Shqipërinë si një ndër 15 vendet që të gjithë do të vizitonin gjatë vitit 2019, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruante Rama në postimin e tij.

Por duket se ky postim i Ramës është pritur me mjaft rezerva nga ana e qytetarëve, të cilët kanë shpërthyer në akuza ndaj numrit 1 të qeverisë, dhe favorizimit që ai po iu bën të pasurve në vendin tonë.

“Bravo, Edi Rama, erdhe në fuqi si qëngj, dhe do ikësh si një dhelpër, nuk le të pasur pa pasuruar, duke grisur xhepat e të varfërve”, shkruan një prej komentuesve.

 “Na sherbeni qe ta duam vendin tone dhe ta shkruajme endrren ketu. Boll na ndate dhe percate duke na skllaveruar me skamje dhe injorance! Zot bekoje Shqiperine dhe Shqiptaret!”, shkruan një tjetër qytetar i irrituar.

Gjithashtu një tjetër shkruan “Zt kryeminister leri reklamat por lexo letren e policies dhe te studentave qe po vertetojn qdo dit qe shteti nuk ekziston dhe pyetja eshte a duhet te. ket Shqiperia ket nivel ekonomik me prag te 2019 dhe a duhet te jeni ju ne kto moments kryeminister”

Më tej, një tjetër thekson “Me vjen mire per keto shkrime rreth Shqiperise por te lutem mund te pergjigjesh se cfare i ofron Shqiperia turisteve?!

– infrastrukture rrugore te shkaterruar, mjafton te shikosh rrugen Plepa-Golem
– plehra ne cdo cep rruge
– qytete pa identitet
– cmime anormale atje ku ka dicka per te shijuar etj etj”.

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan; “Po vendi esht shum i bukuer e ka krijuar zoti por poe perdhunoni Ju kte vend te bekuar nga zoti Ju politikanet e qelbur ne lek dhe krim dhe ti xhaxhi edi shiko bej ndonje pun mos rri gjith diten ne portale se populli paguan taksa qete punosh jo te besh rreklam vetes ne portale”./fax web

Share: