Home Ja Pse Shqiperia nuk behet si Zvicera Shperthen Neranxi: Ne Himare oligarket e Rames po vjedhin pronat

Shperthen Neranxi: Ne Himare oligarket e Rames po vjedhin pronat

Nga Nikollaq Neranxi

Ne Himare, po vidhen pronat tona diten per diell, nga oligarket e Edi Rames, Gjikuriajt. Ata nuk pyesin as per ligj, as per vendim Gjykate, vec o burra te rrembejne cfare t’ju dale perpara.

Dhe duke huazuar shprehjen e Rames, ne kete mega vjedhje jane bashkuar te gjithe qelbesirat bashke, pushtet qendor dhe lokal, se fundi dhe Omonia.

Gjithcka ne kurrizin e njerezve te thjeshte, per t’ju marre edhe frymen e fundit. Por banoren reagojne, media i jep ze denoncimit te tyre.

Prona dhe amaneti i te pareve mbrohen edhe me gjak, po qe nevoja! Himariotet nuk mposhten nga hajdutet!

Denoncimi i pare nga Nikollaq Neranxi (Kryetar i Shoqatës për Mbrojtjen e Pronave, Shtëpive, Historisë dhge Kulturës, Himarë)

 

Share: