Home KRYESORE Sugjerimet e Shijes: Pjepri i hidhur Momordika lufton këto sëmundje:

Sugjerimet e Shijes: Pjepri i hidhur Momordika lufton këto sëmundje:

Mormodica është përdorur në mjekësinë tradicionale për trajtimin e diabetit duke ulur nivelet e sheqerit në gjak, kancerit sidomos atij të gjirit, mëlçisë, prostatës, zorrës së trashë dhe kancerit në gjak (leuçemise), çrregullimeve të zorrëve, është antispasmatik, analgjezik, qetësues dhe ka efekt tonifikues për trupin, përmirëson qarkullimin e gjakut, stimulon rinovimin e qelizave, lufton lodhjen (fizike dhe mendore), lufton dhimbjet e forta të kokës dhe rrit energjinë.

Gjatë viteve shkencëtarët kanë vërtetuar shumë nga përdorimet tradicionale të kësaj bime të hidhur (Momordica charantia) që vazhdon të jetë një zgjidhje e rëndësishme natyrore në sistemet e mjekësisë bimore. Kapsulat Momodica janë duke u bërë më gjerësisht të përdorura në Shtetet e Bashkuara dhe Europë për diabetin, viruset, ftohjet dhe gripit, kancerin dhe tumoret, kolesterolit të lartë, dhe psoriasis.

Fruta dhe ekstrakti i farave të koncentruara gjenden në kapsula si këto që keni në duar. Përbërësit: Ekstrakt Momordica Charantia, Extrakt i gjetheve të Gynema Sylvestre (fruti i mrekullisë), Garcinia Cambogia, pluhur frutash, ekstrakt boronice, mana të zi, mbushës: celulozë Micro Kristal, agjentë qetësues: kripëra magnezi të acideve yndyrore. Materiali i kapsulave: xhelatinë e fortë. Përdorimi: 2 kapsula në ditë. Paketimi: (60 kapsula)

Pjepri i hidhur Momordika lufton këto sëmundje:

-Parandalo Diabetin
-Mbron nga Kanceri
-Antispasmatike
-Rinovon Qelizat
-Kuron Psoriasisin
-Forcon Imunitetin
-Përmirëson Tretjen

Kapsulat Medi Grün i gjeni tek dyqanet e rrjetit Neranxi.

Share: