Home KRYESORE Video lajm: Përplasje ne Himarë banoret me punëtoret e Gjikuria

Video lajm: Përplasje ne Himarë banoret me punëtoret e Gjikuria

Nga Nikollaq Neranxi

Babezia e Gjikuriajve te Rames, te cilet na jane futur ne bahcet tona dhe po na grabisin pa iu plasur fare, ka sjelle reagimin e forte te banoreve. Ata kane kerkuar qe punetoret e firmes te largohen nga prona e tyre dhe pasi punetoret nuk kane pranuar, situata ka degraduar ne dhune! Gjikuriajt jane te vendosur deri ne fund per te na grabitur, por edhe ne jemi te vendosur deri ne fund per te mbrojtur pronen tone! Me cdo menyre!

 

Share: