Home KRYESORE Deputetët e PD rezistencë krah banorëve, tërhiqen fadromat e IKMT

Deputetët e PD rezistencë krah banorëve, tërhiqen fadromat e IKMT

Deputetët e PD shkuan sot në Bregun e Lumit në mbështetje të banorëve që preken nga shembjet për ndërtimin e Bulevardit të Ri.
Fadromat e IKMT janë terhequr të paktën për momentin, për shkak të protestës së banorëve dhe deputeteve të PD që gjendeshin aty. Përkatësisht, deputetet Jorida Tabaku, Gent Strazimiri dhe Klevis Balliu.

Tabaku theksoi per mediat se shtëpite te cilat preken nga zgjatimi i Bulevardit janë dëmshperblyer ne menyre selektive nga qeveria dhe për kete banoret jane te vendosur per ta kundershtuarme rezistence.

Protesta e banorëve u përshkallëzua prej ditës së djeshme me djegien e gomave./opinion.al

Share: