Home KRYESORE Docenti i Institutit Kulinar Neranxi, Giuseppe Sparacello i ftuar ne RAI

Docenti i Institutit Kulinar Neranxi, Giuseppe Sparacello i ftuar ne RAI

Giuseppe Sparacello eshte docenti italian i Pasticerise ne Institutin Kulinar Neranxi, i cili i ftuar nga RAI TV per te folur mbi Pasticerine Siciliane nuk harroi te kujtonte per teleshikuesit italiane se u mesonte artin e shijes se embel italiane edhe nxenesve shqiptare ne shkollen me serioze te kuzhines ne Ballkan.

Ndersa ne ekranin e RAI-it flitej per pasticerine Siciliane si me e mira ne Itali, pasticieri Sparacello konfirmoi edhe me foto faktin se ishte docent i Pasticerise ne Tirane ne shkollen me cilesore te Kuzhines ne rajon e cila, shtoi Sparacello, meson artin e kuzhines nderkombetare mbi nje mije nxenesve shqiptare nga Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia.

Docenti i Institutit Kulinar Neranxi nuk e fshehu kenaqesine qe ishte pjese e nje staf nderkombetar mesim dhenes i kesaj shkolle te shijes cilesore qe formon profesioniste te Kuzhines dhe menaxhimit te restoranteve dhe hotelerise.

Share: