Home KRYESORE Video/ Lëvizjet e terroristit para se të shpërthente hotelin në Sri Lanka

Video/ Lëvizjet e terroristit para se të shpërthente hotelin në Sri Lanka

Të dielën e Pashkëve Sri Lanka u tronditë nga disa shpërthime në kisha dhe hotele, duke lënë të vdekur me shumë se 250 persona.

Ndërkohë, është publikuar një video tjetër kur shfaqet një nga autorët që vendosi lëndën shpërthyese në hotelin Kingsbury në kryeqytetin Colombo.

Ai ngjitet deri në dhomë me një çantë shpine dhe një tjetër në dorë. Lë në dhomë çantën e madhe që mbante në dorë dhe del me një më të vogël.

Vidoja ka ndidhmuar autoritetet që të zbulojnë autorin, i cili është identifikuar si Insaf Ibrahim, 33 vjeç./ Opinion.al E.Xh.

Share: