Home KRYESORE HAJDUTET ME ÇIZME TE…RINASIT!

HAJDUTET ME ÇIZME TE…RINASIT!

Nga Bardhi Sejdarasi


Vijojne grabitjet diten me diell ne aeroportin kinez te Tiranes! Pas dollareve dhe eurove qe “mungojne” ne valixhet e pasagjereve te shumte, tani hajdutet rinasjane nuk pertojne te vjedhin cdo gje!

Ne linjen tranzit Tirane-Stamboll-Prage, te se shtunes kisha bindjen qe vjedhja do te ishte prezente! Ne valixhen direkte per Prage, vendosa nje kuti parfumi, cilesore dhe te shtrenjte sigurisht, dhe, ne te njejtin vend te valixhes nje krem pa asnje vlere.

Parfumi kishte “avulluar” pa arritur dot ne Prage!

Hajdut muti i Rinasit! U dogje kete here! Ne kutine e parfumit te shtrenjte ishte vetem shishja, pra bosh!

Tani i duhet thene STOP hajduteve “kineze” te Rinasit. Policia kufitare dhe autoritetet duhet ta ndalojne kete masaker banale te vjedhjes se cdo gjeje! Turp, shume turp!

Njerez, reagoni kur iu vjedhin! Duhen zene per gryke halabaket hajdute te Rinasit qe bashkepunojne ne hajduterine e tyre te shpifur me kedo, jo vetem me policine kufitare e doganen, por edhe me HAJDUTET PRONARE TE RINASIT!

Share: