Home KRYESORE Sot Rama fitoi 61 Bashki në Tavolinë, të dhuruara nga dritëshkurtësia dhe...

Sot Rama fitoi 61 Bashki në Tavolinë, të dhuruara nga dritëshkurtësia dhe dështimi i Opozitës!

E fundit për sot…

Nga Arian Galdini

Që Edi Rama është i refuzuari i madh nga shqiptarët, këtë e dimë të gjithë.

Edi Rama kurrë nuk ka fituar dot asnjë palë zgjedhje në Shqipëri.

Në 2013 nuk fitoi me votat e shqiptarëve, por me votat e Ilir Metës.

E njëjta në 2015.

Në 2017, nuk fitoi me votat e shqiptarëve, por me votat e Marrëveshjes së 17 – 18 majit me Bashën.

Sot ai nuk i fitoi prapë zgjedhjet.

Sot ai fitoi 61 Bashki në Tavolinë, të dhuruara nga dritëshkurtësia dhe dështimi i Opozitës.

Tani, a ka njeri që ma shpjegon dot, përse qenkërka sukses BOJKOTIMI dhe refuzimi masiv i shqiptarëve ndaj Ramës, kur në fakt këtij njeriut të urryer sapo iu dhuruan 61 Bashki në Tavolinë?

Pse duhej të shpenzonim 6 muaj revolucion ne epruvetë, për të thënë se Edi Ramën nuk e duan shqiptarët?

Ne e dinim gjithmonë se Edi Rama është Kryeministri më Jopopullor dhe më Antipopullor që ka pasur historia e Shqipërisë.

Pse duhet të shpallim fitore ne, mbërritjen në një konkluzion që e dinim që në krye të herës?

A nuk do të kishte qenë më mirë ta mundnim në zgjedhje duke fituar ne opozita shumicën e Bashkive?

Pse duhej ti dhuronim 61 Bashki në tavolinë, për të zbuluar atë që ne e dinim, pra që shqiptarët nuk e duan Edi Ramën?

Pse?

Apo ne jemi njësha për të shpallur fitore dështimet dhe talente për ti kthyer revolucionet në paketa turistike?

Kot, kot pyes, se në këtë vend nuk e duan të vërtetën…

E di që edhe pas këtij statusi do më turren me dhjetra inboxista anonimë duke më sharë mua e duke më quajtur mua mercenar, të shitur tek Edi Rama, komunist, etj, etj…

Jepini më shani mua që ju them të vërtetën.

Se fitoren me bojkot do e shijoni fort pas pak javësh, kur të ftilloheni pas plazhit…

Share: