Home KRYESORE Tërmeti i fuqishëm trondit Turqinë

Tërmeti i fuqishëm trondit Turqinë

Turqia është tronditur ditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm. Mësohet se Turqia perëndimore është lëkundur nga dy tërmete të forta të njëpasnjëshme me magnitudë 4.2 dhe 6 ballë të shkallës Rihter, ndërsa epiqendra ishte në zonën e Denizlisë.

Sipas mediave, tërmeti 6 ballësh është ndjerë thuajse në të gjithë Turqinë qendore dhe perëndimore du ke ngjallur panik te qytetarët.

Deri më tani nuk është janë raportua për njerëz të lindura, por vetëm për dëme materiale./ Opinion.al E.Xh.

Share: