Home KRYESORE Gazetari nga Greqia: Thirrje Presidentit Meta…!

Gazetari nga Greqia: Thirrje Presidentit Meta…!

Nga Sheptim Zinxhiria

Edhe një shqiptar 34 vjeçar R.Sh. nga Patosi po lufton me jetën ose edhe mund te ketë vdekur në burgun e Patrës.
Një ngjarrje e rëndë që vjen pas 10 vrasjeve të shqiptarve në këto 9-të muaj në burgjet e Greqisë.
Janë të afermit e familjes që konfirmojnë se i afermi i tyre eshte plagosur rende gjate nje perleshje ne burgun e Patres dhe ende nuk dihet fati i tij.
Si president i vendit tim… ju bej thirrje që të bëni dicka për të zbardhur këtë rast, si dhe 51 shqiptarve te vrare apo te vetvrare në këto burgje.
Këtë thirrje jua a bej juve pas një Thirrje te bere më parë kryeministrit Rama…!
Sa për Ambasaden tonë ajo ne kete drejtim eshte antishqiptare.

Share: