Home KRYESORE Zoran Zaev jep dorëheqjen?

Zoran Zaev jep dorëheqjen?

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Të paktën kështu njofton agjensia italiane e lajmeve Ansa.

Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për nisjen e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë.

Nga Shkupi ende nuk ka konfirmim zyrtar. Edhe mediat maqedonase nuk kanë asnjë njoftim për këtë çështje. / Opinion.al

Share: