Home KRYESORE Grabitet Kisha në Korçë, hajdutët thyejnë derën dhe marrin paratë

Grabitet Kisha në Korçë, hajdutët thyejnë derën dhe marrin paratë

Kisha e Shën Thanasit në Korçë ka rënë pre e grabitjes gjatë orëve të mbrëmjes. Mësohet se autorët kanë thyer dyert e kishës, dhe më pas kanë vjedhur të gjithë shumën monetare që ndodhej në arkë.

Deri më tani personat që grabitën kishën ende nuk janë identifikuar, ndërkohë, policia ka nisur hetimet në lidhje me ngjarjen./ Opinion.al

Share: